Used 2023 nuCamp RV Boondock TAB 400 Travel Trailer
The 2023 TAB 400 Teardrop Camper is the perfect choice for those who want more space, comfort, and style on their camping trips. Designed with a sleek, modern interior and crafted with exceptional Ohio-Amish craftsmanship, it offers a premium teardrop camping experience.
This spacious camper features a generous sleeping area, with a dinette that easily converts into an additional sleeping space. The fully equipped kitchen with a 2-burner stove and microwave ensures you can easily prepare meals while enjoying the great outdoors. The TAB 400 also includes a wet bath with a toilet and shower, plus ample storage space for all your essentials.
Excellent experience. We arrived and Cory was waiting for us in the parking lot. He had the Alpha already set up for us to look at but was also willing to show us anything else we wanted to see. He was laid back and friendly and not pushy in any way. Everyone was super friendly. The store was cute and cozy and had a real nice family feel. It felt like the kind of place you'd like to work yourself - Christina
Stock# S003508
| Sleeps | 2 |
| Length | 18 ft 3 in |
| Ext Width | 7 ft 8 in |
| Ext Height | 8 ft 11 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| GVWR | 3900 lbs |
| Dry Weight | 2885 lbs |
| Grey Water Capacity | 17 gals |
| Black Water Capacity | 14 gals |
| VIN | 57HTT18S3PS003508 |
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

