Used 2023 Keystone RV Premier Ultra Lite 26RBPR Travel Trailer
Pre Owned Promise Multi Point Pre-Delivery Inspection Ask our RV Pros for details!
Fantastic service and support. Jim and Mike know RVs and even more important know the industry and all the conditions that are affecting RV sales. In addition, RV Kountry went above any beyond when it comes to the sale of my coach. They coordinated battery replacements and other repairs. I would highly recommend RV Kountry. Thanks for all your help. - Greg
You Save: $4,009
Sale Price: $34,986
Stock# 108388A
| Sleeps | 5 |
| Slides | 2 |
| Length | 32 ft |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft |
| Int Height | 6 ft 11 in |
| Hitch Weight | 755 lbs |
| Dry Weight | 6727 lbs |
| Cargo Capacity | 773 lbs |
| Fresh Water Capacity | 37 gals |
| Grey Water Capacity | 60 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Tire Size | ST205/75R14D |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 10 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| Water Heater Type | Girard Tankless |
| AC BTU | 15000 btu |
| TV Info | LR LED TV |
| Awning Info | 20' Electric with LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Radius |
| VIN | 4YDTBLN2XPD430086 |
Premier Ultra Lite 26RBPR Reviews
-
Pantry closet ,
2016 Premier Ultra Lite 26RBPR
What I liked most: I like the whole thing,,like the layout,,outside kitchen,kitchen Island,large pantry,,full size bed,,plenty of storage,,But,,no hanging area,,but,,
What I'd improve: ,I took the middle shelf out,,put a closet bar in there,,you can put a lot of hangup stuff in there now,,,love the kitchen,,I have the outside kitchen,love it,,my second one with the outside kitchen,,,My man cave,,nice thought,,this one is 30 amp,,most 26's are 50 amp,??10 years ago | Christos J. from Feura Bush, NY -
Biggest Pantry Small Travel Trailer
2016 Premier Ultra Lite 26RBPR
What I liked most: Nice kitchen islands with stainless steel sink . Huge pantry in the kitchen. Lots of storage in the bathroom.
What I'd improve: Very little counter space in the bathroom but it looks like there's room to add a bit more.11 years ago | Kevin W. from Midland, MI
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


