Used 2023 Keystone RV Cougar Half-Ton 33RLI Fifth Wheel
DISCOUNTED FOR FINANCING!!!
2023 33RLI Features and Options
!!!CALL FOR DETAILS!!!
What Our Customers Are Saying
Maybe it’s me. Where I come from I can’t get help. Maybe it looks like I’m not approachable, Maybe it’s because I am old, fat and ugly. Maybe I’m invisible. But I can be standing in an aisle at Home Depot, Lowe’s, Walmart or any other place of business that is willing to take my money looking for something and have a store clerk pass by me without acknowledging me or asking if they could be of assistance. - Billy
Sale Price:
$39,900
Blue Compass RV
Location: Spartanburg SC
Stock# UT121450
Location: Spartanburg SC
Stock# UT121450
Stock# UT121450
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2023 33RLI Specifications
| Sleeps | 5 |
| Slides | 3 |
| Length | 32 ft 9 in |
| Ext Height | 12 ft 8 in |
| Hitch Weight | 1630 lbs |
| Dry Weight | 8893 lbs |
| Cargo Capacity | 2107 lbs |
| Fresh Water Capacity | 54 gals |
| Grey Water Capacity | 60 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Tire Size | ST225/75R15E |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 10.4 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 2 |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| AC BTU | 28500 btu |
| TV Info | LR LED HDTV |
| Awning Info | 10' Electric with Gas Strut Arm |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Shower w/Seat |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 4YDTCGR2XPV501649 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


