Used 2023 Keystone RV Coleman Light 2835bh Travel Trailer
2023 2835bh Features and Options
Need room for the whole crew? This Coleman Light has it. Large bunk beds, sleeper dinette, jack knife sofa round out the available sleep spaces. Features a private bedroom with a queen bed. Has a 60-gallon freshwater capacity.
What Our Customers Are Saying
A lot of fun and friendly people work at this dealership and they took the stress out of the purchasing process. Our sales person was Kasey and my wife and I both loved her. She answered all our questions and was very straightforward about everything. I was also impressed with the candor of the two technicians they provided during the delivery process. They explained the camper to us and gave us a - Daniel
Price:
$24,995
Blue Compass RV
Location: Wheat Ridge CO
Stock# UT420502
Location: Wheat Ridge CO
Stock# UT420502
Stock# UT420502
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2023 2835bh Specifications
| Length | 33 ft |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 11 in |
| Dry Weight | 6431 lbs |
| Cargo Capacity | 1196 lbs |
| Fresh Water Capacity | 60 gals |
| Grey Water Capacity | 78 gals |
| Black Water Capacity | 28 gals |
| VIN | 4YDT28328MM933742 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


