Used 2023 Jayco Eagle 31MB Fifth Wheel
2023 31MB Features and Options
Call for details.
What Our Customers Are Saying
The team here is awesome to work with. They went above and beyond to get us out the door even faster than usual. Service is great. Sales team is friendly and not pushy. Management and finance were great. This is a great place to purchase your RV from. - Christopher
Price:
$40,995
You Save: $1,000
Sale Price: $39,995
You Save: $1,000
Sale Price: $39,995
Leisure Days RV
Location: Owen Sound,ON
Stock# LKU41
Location: Owen Sound,ON
Stock# LKU41
Stock# LKU41
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2023 31MB Specifications
| Sleeps | 5 |
| Slides | 3 |
| Length | 37 ft 6 in |
| Ext Width | 8 ft 1 in |
| Ext Height | 12 ft 5 in |
| Int Height | 9 ft 9 in |
| Hitch Weight | 2025 lbs |
| GVWR | 12750 lbs |
| Dry Weight | 10690 lbs |
| Cargo Capacity | 2060 lbs |
| Fresh Water Capacity | 81 gals |
| Grey Water Capacity | 45 gals |
| Black Water Capacity | 45 gals |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | Queen |
| Cooktop Burners | 4 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 30 |
| Water Heater Type | Tankless |
| Awning Info | 19ft with LED Lights |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Electrical Service | 50 amp |
| Solar Wattage | 380 watts |
| VIN | 1UJCA0BT2P1PH0184 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


