Used 2023 Gulf Stream RV Gulfstream Envision Travel Trailer
Large Slide Out ; 40" TV; Front Private Bedroom
2023 Envision Features and Options
What Our Customers Are Saying
We purchased a camper from a private party and were looking to get setup for the 4th of July. The service department was able to take time and go over the ins and out of my new to me camper and also install a solar charging system. I can’t Express how grateful I am and when it comes time… I will not shop anywhere else for our next camper!!! - Thomas
Price:
$31,995
You Save: $4,000
Sale Price: $27,995
You Save: $4,000
Sale Price: $27,995
Campers Inn
Location: Tampa, FL
Stock# 21164478A
Location: Tampa, FL
Stock# 21164478A
Stock# 21164478A
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2023 Envision Specifications
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 27 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Hitch Weight | 620 lbs |
| Dry Weight | 5620 lbs |
| Cargo Capacity | 2000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 51 gals |
| Grey Water Capacity | 72 gals |
| Black Water Capacity | 36 gals |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | Stainless Steel |
| Refrigerator Size | 10.7 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | Gas/Electric DSI |
| AC BTU | 15000 btu |
| TV Info | LR 40" LED TV |
| Awning Info | Power with LED Lighting |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 1NL1G2827P7053033 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


