Used 2023 Gulf Stream RV Conquest Class C 6280D Motor Home Class C
2023 6280D Features and Options
Call for details.
What Our Customers Are Saying
Anne was an excellent salesperson. She took her time to show us and help us over several months. Always gracious and considerate until we made a decision. We got a fair trade and a great deal.
Much in contrast to an unnamed out of town place where we were under intense pressure to buy the moment we stepped inside.
The rest of the staff were equally helpful. Financing was easy and straightforward. - Joe
Price:
$69,995
You Save: $7,000
Sale Price: $62,995
You Save: $7,000
Sale Price: $62,995
Gib's RV Superstore
Location: Coos Bay, OR
Stock# 32949
Location: Coos Bay, OR
Stock# 32949
Stock# 32949
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2023 6280D Specifications
| Sleeps | 8 |
| Length | 30 ft |
| Ext Height | 11 ft 3 in |
| Int Height | 6 ft 11 in |
| Dry Weight | 10660 lbs |
| Cargo Capacity | 1841 lbs |
| Fresh Water Capacity | 31 gals |
| Grey Water Capacity | 38 gals |
| Black Water Capacity | 31 gals |
| Fuel Type | Gasoline |
| Miles | 31974 |
| Available Beds | 2 |
| VIN | 1FDXE4FN2NDC31651 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

