Used 2023 Gulf Stream RV Conquest 36FRSG Travel Trailer
FREE DELIVERY & SETUP!!
THIS BEAUTIFUL LIKE NEW 2023 GULF STREAM CONQUEST 36FRSG IS A RV LOADED WITH LUXURY!! 40 LONG. 2 BEDROOM UNIT, 2 SLIDES. 2 A/C. QUEEN MASTER SUITE. SOFA SLEEPER WITH BUNKS & A SLEEPER SOFA. REAR PRIVATE BEDROOM. ONLY 8300 UVW.
LARGE LIVING AREA WITH THEATER SEATING & TRIFOLD SLEEPER SOFA. ELECTRIC FIREPLACE & BIG FLAT SCREEN TV. BEAUTIFUL KITCHEN with residential refrigerator, STAINLESS STEEL APPLIANCES, and LOTS OF CABINET STORAGE.
FULLY ENCLOSED & HEATED UNDERBELLY. 4 SEASONS PACKAGE WITH UPGRADED INSULATION. DESIGNED FOR YEAR-ROUND COMFORT IN HOT OR COLD CLIMATES.
2 COLD A/C UNITS. TANKLESS WATER HEATER, 50AMP POWER. OUTDOOR STORAGE. OUTDOOR KITCHEN, SOLID STEP ENTRY. DUAL AWNINGS WITH LED LIGHTS. LUXURY FEEL THROUGHOUT!! WASHER/DRYER PREP.
OUR PRICE: $25,995.
WE HAVE MULTIPLE RV TO CHOOSE FROM!!
We are located in KENNEDALE, TX. We show RVs 7 DAYS A WEEK BY APPOINTMENT. Call BRET 8178050067 or AMY 8176584633. FREE DELIVERY TO ALL 48 STATES.
WE INSPECT & GO THROUGH ALL TRAILERS TO ENSURE OUR CUSTOMERS ARE 100% SATISFIED.¡SE HABLA ESPAÑOL!
Joel was very helpful in the sales department. - Joy
Stock# 5037780684-2
Interior Color: Graphite, Silver
| Sleeps | 9 |
| Slides | 2 |
| Length | 39 ft 8 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 4 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Interior Color | Graphite, Silver |
| Hitch Weight | 1040 lbs |
| Dry Weight | 8300 lbs |
| Cargo Capacity | 1540 lbs |
| Fresh Water Capacity | 42 gals |
| Grey Water Capacity | 37 gals |
| Black Water Capacity | 37 gals |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Type | 12V Everchill |
| Refrigerator Size | 10.7 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | Gas/Electric DSI |
| Awning Info | Electric with LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Neo-Angled |
| Electrical Service | 30 amp |
Conquest 36FRSG Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


