Used 2023 Grand Design Reflection 270BN Fifth Wheel
FREIGHT, PREP, DETAIL AND WALK-THROUGH ALL FREE! NO HIDDEN FEES. Just one single $499. That is it! NATIONAL SHIPPING AVAILABLE!
Pre-Loved 2023 Grand Design Reflection 270BN Fifth Wheel! Immaculate condition! Myrtle Beach, SC at Recreation USA!
Are you searching for the best price on a used Grand Design Reflection fifth wheel in South Carolina?
If you find yourself asking search engines where to buy a reliable couples camper near Myrtle Beach or Longs, you have officially landed in the right spot. We have a pristine used 2023 Grand Design Reflection 150 Series 270BN right here at Recreation USA.
We are a local family owned and operated dealership.
Very transparent and upfront. No overhead or hidden fees in the backend, like the other dealers.
It is the price you see + Your state sales tax and registration + $499 = That is it! It's that Simple! It really is that simple.
We work hard every single day to instill trust in readers that we are honest. The buying process here is simple easy and stress free.
This fifth wheel is incredibly popular because of its unique breakfast nook and rear kitchen layout. It also features the 90-degree Turning Point pin box, meaning you can tow it with a short bed truck without needing a heavy slider hitch. Add in the tankless water heater, automatic leveling system, and factory solar package, and you are ready for the campground this weekend.
Top Specs for the 2023 Grand Design Reflection 270BN
- Unloaded Vehicle Weight: 8,398 lbs
- Hitch Weight: 1,256 lbs
- Total Length: 29 feet 11 inches
- Fresh Water Tank: 55 Gallons
- Climate Control: 15,000 BTU Air Conditioner
- Hot Water: On-Demand Tankless Water Heater
- Power Setup: 50 Amp Service with Roof Solar Panel
Do not let this amazing floorplan slip away. We want to help you get out on the road today. Pick up the phone and call us to schedule your lot visit. 843-215-1800
Also, do not forget to ask about our rewards. Refer a friend and earn money for yourself. Let's make your camping trips happen!
Fantastic service and support. Jim and Mike know RVs and even more important know the industry and all the conditions that are affecting RV sales. In addition, RV Kountry went above any beyond when it comes to the sale of my coach. They coordinated battery replacements and other repairs. I would highly recommend RV Kountry. Thanks for all your help. - Greg
Stock# 14723
| Sleeps | 2 |
| Slides | 1 |
| Length | 29 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 12 ft |
| Hitch Weight | 1166 lbs |
| GVWR | 9995 lbs |
| Dry Weight | 7876 lbs |
| Fresh Water Capacity | 56 gals |
| Grey Water Capacity | 78 gals |
| Black Water Capacity | 39 gals |
| Tire Size | ST225/75R15LRE |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Size | 10 cu ft |
| Shower Size | 30" x 36" |
| LP Tank Capacity | 30 lbs. |
| Water Heater Type | On Demand |
| AC BTU | 15000 btu |
| TV Info | LR 40" LED TV |
| Awning Info | 17' One Touch Electric w/LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Walk-In Shower |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 573FR3123P3347101 |
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


