Used 2023 Grand Design Reflection 303RLS Fifth Wheel
Wow! I haven't had this kind of service in quite a while. Todd made me a great deal on an RV, without any bs hassle. Caden knows his stuff and got my RV ready to go all while singing cadence. I absolutely loved working with these gentlemen! They are truly a better breed of man. Keep up the outstanding work and service! I'd highly recommend them! This is how America should be! Thanks again y'all! Cheers! - Shawn
Stock# 52216C
| Sleeps | 5 |
| Slides | 3 |
| Length | 32 ft 9 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 12 ft 3 in |
| Hitch Weight | 1865 lbs |
| GVWR | 11995 lbs |
| Dry Weight | 9854 lbs |
| Fresh Water Capacity | 74 gals |
| Grey Water Capacity | 87 gals |
| Black Water Capacity | 47 gals |
| Tire Size | ST235/80R16RLE |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 16 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 2 |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Type | On Demand |
| AC BTU | 15000 btu |
| TV Info | LR 40" LED HDTV |
| Awning Info | 13' & 10'6" One-Touch Electric LED |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Radius |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 573FR3329L9907224 |
Reflection 303RLS Reviews
-
Unique bedroom
2016 Reflection 303RLS
What I liked most: Sturdy aluminum steps feel reassuring and safe. The wood cabinets look great and provide lots of storage. The fireplace looks great right below the entertainment center. I really like the cabinet and nightstand on each side of the bed and the overhead shelf. Also, the leather rectangular piece on the headboard of the bed is a nice touch and makes this a more unique bedroom.
What I'd improve: You can clearly see the hinges under the slide with the entertainment center and pantry.11 years ago | Nate T. from Midland, MI
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


