Used 2023 Palomino Puma 26RLS Travel Trailer
Queen Bed, Rear U-Shaped Dinette, Front Private Bedroom, Dual Entry, Walk-Thru Bathroom - Campers Inn RV of Louisville 812-282-7718
View all Puma Floorplans
2023 26RLS Features and Options
What Our Customers Are Saying
They went above and beyond to make a wonderful experience buying our camper. From sales to the guys doing the walk through to finance. I would highly recommend them to anyone. Very easy transaction. A+ rating in our book. Thank you for everything. - Jason
Price:
$35,995
You Save: $8,000
Sale Price: $27,995
You Save: $8,000
Sale Price: $27,995
Campers Inn
Location: Louisville KY
Stock# 100687A
Location: Louisville KY
Stock# 100687A
Stock# 100687A
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2023 26RLS Specifications
| Sleeps | 6 |
| Slides | 1 |
| Length | 31 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 1 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Hitch Weight | 910 lbs |
| GVWR | 7910 lbs |
| Dry Weight | 6560 lbs |
| Cargo Capacity | 1322 lbs |
| Fresh Water Capacity | 43 gals |
| Grey Water Capacity | 65 gals |
| Black Water Capacity | 35 gals |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | Stainless Steel Residential |
| Refrigerator Size | 11 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | 32" x 40" |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | Gas/Electric DSI |
| AC BTU | 13500 btu |
| Awning Info | 20' Electric with LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Shower w/Seat |
| VIN | 5ZT2PURB9P4017638 |
For more information
Contact Us
Puma 26RLS Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


