Used 2023 Genesis Supreme Rage'n 2815RCRT Toy Hauler Fifth Wheel
Genesis Supreme Rage'n fifth wheel toy hauler 2815CRT highlights:
- RV Queen Bed
- Beaver Tail Ramp Door
- Bathroom Skylight
- 15' 11" Cargo Length
- Microwave Oven
- High Profile
This toy hauler is ready for fun when you are! After your toys are unloaded from the garage, relax on the power sofa bed or let your guests take a rest on the power queen bed above the sofa. There are also dual swivel/rocker chairs with a table you can enjoy your morning coffee at each morning. The chef of your group can make eggs and bacon on the three burner cooktop before you all head out, and the full bath will allow you to clean up when you return. The front private bedroom will feel just like home with its RV queen bed, nightstand, wardrobe, and overhead cabinets. This model also has two optional slide outs if you'd like to add more interior space!
The Rage'n fifth wheel and travel trailer toy haulers by Genesis Supreme are the perfect match for outdoor enthusiasts. The innovative floorplans include many at-home features and conveniences to make each trip enjoyable. Loading up your toys will be easier than ever since there is a 102" wide-body design, and the durable construction means you can enjoy your toy hauler for years to come. There are many different features available, depending on the model you choose, plus available options to further customize your unit. Choose a Rage'n toy hauler today!
They went above and beyond to make a wonderful experience buying our camper. From sales to the guys doing the walk through to finance. I would highly recommend them to anyone. Very easy transaction. A+ rating in our book. Thank you for everything. - Jason
Stock# 7AR4857
| Sleeps | 5 |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Hitch Weight | 2400 lbs |
| GVWR | 13800 lbs |
| Dry Weight | 8960 lbs |
| Cargo Capacity | 4840 lbs |
| Fresh Water Capacity | 100 gals |
| Grey Water Capacity | 40 gals |
| Black Water Capacity | 40 gals |
| Tire Size | 16" |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Fuel Capacity | 40 gals |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | RV Queen |
| Refrigerator Type | Extra Large Double Door |
| Refrigerator Size | 6 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight | 6560 lbs |
| Garage Size | 15 ft 11 in |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Capacity | 10 gal |
| Water Heater Type | Two Way 110V/LP DSI |
| AC BTU | 13000 btu |
| Awning Info | Power w/LED Light Strip |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Radius |
| VIN | 7HN1FEK27PP474857 |
Rage'n 2815RCRT Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


