Used 2023 Forest River RV Wildcat 363DVW Fifth Wheel
SUPER CLEAN 1 OWNER- LIKE NEW, WITH WASHER DRYER COMBO!!!!
2023 363DVW Features and Options
Description
What Our Customers Are Saying
We purchased a camper from a private party and were looking to get setup for the 4th of July. The service department was able to take time and go over the ins and out of my new to me camper and also install a solar charging system. I can’t Express how grateful I am and when it comes time… I will not shop anywhere else for our next camper!!! - Thomas
Sale Price:
$54,990
Freedom RV Texas
Location: Dodd City, TX
Stock# CPG004519
Location: Dodd City, TX
Stock# CPG004519
Exterior Color: WHITE
Interior Color: LATTE
Stock# CPG004519
Exterior Color: WHITE
Interior Color: LATTE
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2023 363DVW Specifications
| Sleeps | 4 |
| Slides | 3 |
| Length | 40 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 13 ft 4 in |
| Int Height | 6 ft 5 in |
| Interior Color | LATTE |
| Exterior Color | WHITE |
| Hitch Weight | 2155 lbs |
| GVWR | 14155 lbs |
| Dry Weight | 11180 lbs |
| Cargo Capacity | 2975 lbs |
| Fresh Water Capacity | 60 gals |
| Grey Water Capacity | 45 gals |
| Black Water Capacity | 45 gals |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Available Beds | 2 |
| Refrigerator Type | 12v |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 2 |
| LP Tank Capacity | 20 |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| AC BTU | 15000 btu |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Shower w/Seat |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 4X4FWCM22PG004519 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


