Used 2023 Forest River RV Flagstaff Micro Lite 25FBLS Travel Trailer
View all Flagstaff Micro Lite Floorplans
2023 25FBLS Features and Options
Get Peace of Mind when You Purchase from Camp EZ RV!
At Camp EZ RV, we believe in providing more than just an RV — we deliver an experience. That's why all Certified Pre-Owned RV’s 2021 and newer come with FREE Extended Care for Life. Drive off knowing that your home on wheels is protected, no matter where your next adventure takes you!
Why Camp EZ RV?
- FREE Extended Care for Life: When you purchase an RV from us, you’re automatically enrolled in our Extended Care for Life Program!
- Nationwide Coverage: Our extensive network of service providers ensures you're always taken care of no matter where the road leads.
- Unbeatable Value: We offer competitive pricing on top-quality RVs — and now, with FREE lifetime coverage, the value just got even better.
- Theft Deterrent: In the unfortunate event that the trailer is stolen and not recovered or recovered and deemed a total loss, a $5,000 maximum theft benefit would be available to offset the costs associated with a replacement trailer.
Drive Into the Future—Covered for Life!
Shop Now and Get Your FREE Extended Care for Life!
What Our Customers Are Saying
Everyone at RV Leaders & Camping Outlet was awesome! Great buying experience. If anyone is looking to buy a cool camper and wants a smooth buying process, this is the place to go! - Ryan
Camp EZ
Location: Livingston, TX
Stock# 452137A
Location: Livingston, TX
Stock# 452137A
Exterior Color: WHITE
Interior Color: WHITE
Stock# 452137A
Exterior Color: WHITE
Interior Color: WHITE
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2023 25FBLS Specifications
| Sleeps | 4 |
| Slides | 2 |
| Length | 26 ft |
| Interior Color | WHITE |
| Exterior Color | WHITE |
| Hitch Weight | 824 lbs |
| GVWR | 6984 lbs |
| Dry Weight | 5748 lbs |
| Cargo Capacity | 1236 lbs |
| Fresh Water Capacity | 54 gals |
| Available Beds | Queen |
| Number of Awnings | 1 |
| VIN | 4X4TFLA22PD452137 |
For more information
Contact Us
Flagstaff Micro Lite 25FBLS Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

