Used 2023 Forest River RV Cherokee Wolf Pack 25PACK12+ Toy Hauler Travel Trailer
In Stock
2023 25PACK12+ Features and Options
Forest River Cherokee Wolf Pack 25PACK12+ toy hauler highlights:
  • Front Private Bedroom
  • Happijac Lift System
  • Fireplace
  • Party Patio
  • Outside Shower
You are going to want this toy hauler for all of your adventures! It features a 12' garage area that has a folding dinette table with a Happijac bed lift system above it and one of the dual entry doors to the unit. The walk-through bathroom leads directly into the kitchen/living area. Here you will find a three burner cooktop to prepare your best meals, a U-shaped dinette to enjoy them at or you can switch it out for the optional party recliner sofa, and an entertainment center with a fireplace for a cozy evening indoors. Enjoy a good night's rest each night on the 67" x 74" Wolf Pack king bed with wardrobes on either side in the front private bedroom!
Run with the pack in any one of these Forest River Cherokee Wolf Pack toy haulers! They are affordable and versatile with a 102" widebody design to pack in all of the necessary features for a great adventure with your family and toys. The grey high gloss gel exterior will turn heads on the highway and the LED interior/exterior lights will make life easier. An outside shower with hot and cold water helps to keep the mud outside where it belongs. With an external 30 gallon fuel station, you won't have to worry about your toys being low on fuel. The Platinum package adds extra conveniences like a ramp door patio deck railing system, a Happijac bed lift system, and an industrial rubber garage floor on enclosed garage models. Come find the perfect model for you today!
What Our Customers Are Saying
Will be coming back!
Blue Compass RV
Location: Las Vegas NV
Stock# UT720389
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
RV ID: 3601530#
(enter this ID if prompted)
2023 25PACK12+ Specifications
Sleeps 8
Slides 1
Length 37 ft 7 in
Ext Width 8 ft 6 in
Ext Height 12 ft 5 in
Hitch Weight 1420 lbs
GVWR 11620 lbs
Dry Weight 9184 lbs
Cargo Capacity 2436 lbs
Fresh Water Capacity 96 gals
Grey Water Capacity 38 gals
Black Water Capacity 38 gals
Furnace BTU 35000 btu
Fuel Capacity 30 gals
Number Of Bunks 1
Available Beds King
Refrigerator Type 12V