Used 2023 Coachmen RV Mirada 32LS Motor Home Class A
** The best memories are made camping!!
View all Mirada Floorplans
2023 32LS Features and Options
Call for details.
What Our Customers Are Saying
Fantastic service and support. Jim and Mike know RVs and even more important know the industry and all the conditions that are affecting RV sales. In addition, RV Kountry went above any beyond when it comes to the sale of my coach. They coordinated battery replacements and other repairs. I would highly recommend RV Kountry. Thanks for all your help. - Greg
Price:
$110,998
You Save: $3,000
Sale Price: $107,998
You Save: $3,000
Sale Price: $107,998
Campers Inn
Location: Jacksonville North FL
Stock# 115452R
Location: Jacksonville North FL
Stock# 115452R
Chassis: FORD F53
Stock# 115452R
Chassis: FORD F53
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2023 32LS Specifications
| Sleeps | 6 |
| Length | 34 ft 8 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 12 ft 5 in |
| Int Height | 6 ft 6 in |
| GVWR | 20500 lbs |
| Fresh Water Capacity | 70 gals |
| Grey Water Capacity | 46 gals |
| Black Water Capacity | 46 gals |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Fuel Type | GAS |
| Miles | 12705 |
| Engine | 7.3 |
| Chassis | FORD F53 |
| Fuel Capacity | 80 gals |
| Available Beds | 2 |
| Cooktop Burners | 3 |
| AC BTU | 30000 btu |
| Shower Type | Walk-In Shower |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 1F66F5DN9P0A01575 |
For more information
Contact Us
Mirada 32LS Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


