Used 2023 Coachmen RV Clipper 12.0 Pro Travel Trailer
GO OFF-ROADING!
2023 12.0 Pro Features and Options
Call for details.
What Our Customers Are Saying
Joel was very helpful in the sales department. - Joy
Price:
$25,216
You Save: $8,221
Sale Price: $16,995
You Save: $8,221
Sale Price: $16,995
Mountaineer RV & Outdoor Center
Location: Jane Lew, WV
Stock# BT1929A
Location: Jane Lew, WV
Stock# BT1929A
Stock# BT1929A
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2023 12.0 Pro Specifications
| Sleeps | 3 |
| Length | 13 ft 11 in |
| Ext Width | 7 ft 1 in |
| Hitch Weight | 340 lbs |
| GVWR | 3840 lbs |
| Dry Weight | 2493 lbs |
| Cargo Capacity | 1347 lbs |
| Fresh Water Capacity | 27 gals |
| Available Beds | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 |
| Axle Count | 1 |
| Number of LP Tanks | 1 |
| VIN | 5ZT1CPAC6P5021900 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


