Used 2022 Thor Motor Coach Freedom Traveler A32 Motor Home Class A
Thor Motor Coach's Freedom Traveler A32 is a class A motorhome with a full wall driver's side slide out and sleeping for up to ten.
A rear bedroom provides a king size bed with nightstands at each side and overhead cabinets the width of the bedroom. The wall opposite the bed is part of the full wall slide and offers a wardrobes with a dresser, and a 32" TV.
Outside the bedroom, the slide out continues with bunk beds. Moving forward, a three burner stove, overhead microwave, corner angled kitchen sink, counter space, overhead cabinets and a dream booth dinette complete the slide. A 39" TV is mounted above the dinette.
Across the front of the cab there is a drop-down overhead bunk. Between the driver and passenger seats you will find a coffee table.
A jack-knife sofa is just behind the passenger's seat with overhead storage that extends over the entry door. A refrigerator is just to the left as you step inside.
A side aisle bath along the curbside provides a corner shower, toilet, a vanity with sink, a linen closet, and medicine cabinet.
I was having trouble with my BMPRO and we called Burton campers and shared what was going on then we were transferred to Easton. He understood our problem and was extremely helpful in helping me resolve our issues. Great customer service and support. We need more Eastons in the workplace we live in California and had to call Alabama to get the help we needed. Great job Easton
- Sandra
Stock# 326807
Chassis: Ford
| Sleeps | 10 |
| Slides | 1 |
| Length | 33 ft 3 in |
| Ext Width | 8 ft 2 in |
| Ext Height | 12 ft 2 in |
| Int Height | 7 ft |
| Generator | Onan 5500 |
| Fuel Type | Gasoline |
| Miles | 19166 |
| Engine | 7.3L V8 |
| Chassis | Ford |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | King |
| VIN | 1F65F5DN1L0A19381 |
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


