Used 2022 Regency Ultra Brougham 25MB Motor Home Class B+ - Diesel
pass through storage; full bath; sleeps 2
2022 25MB Features and Options
What Our Customers Are Saying
RV Leaders got my attention with their website showing the best price anywhere. They followed up with impressively responsive correspondence. Everyone there was very knowledgeable, enthusiastic, and personable. I highly recommend RV Leaders & Camping Outlet. - Jim
Price:
$109,995
You Save: $15,000
Sale Price: $94,995
You Save: $15,000
Sale Price: $94,995
Campers Inn
Location: Tampa, FL
Stock# 21175207
Location: Tampa, FL
Stock# 21175207
Chassis: Mercedes Benz Sprinter 3500
Stock# 21175207
Chassis: Mercedes Benz Sprinter 3500
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2022 25MB Specifications
| Sleeps | 2 |
| Slides | 1 |
| Length | 25 ft 1 in |
| Ext Width | 7 ft 11 in |
| Ext Height | 10 ft 6 in |
| Int Height | 6 ft 3 in |
| Hitch Weight | 6000 lbs |
| Dry Weight | 9500 lbs |
| Fresh Water Capacity | 26 gals |
| Grey Water Capacity | 39 gals |
| Black Water Capacity | 37 gals |
| Furnace BTU | 16000 btu |
| Fuel Type | Diesel |
| Engine | 3.0L V6 Turbo Diesel |
| Chassis | Mercedes Benz Sprinter 3500 |
| Fuel Capacity | 24.5 gals |
| Wheelbase | 170 in |
| Available Beds | Murphy |
| Refrigerator Type | 12V |
| Convection Cooking | Yes |
| Cooktop Burners | 1 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 57 lbs |
| Water Heater Type | Combi D 6 Fuel Source |
| TV Info | LR 40" LED TV with Power Lift |
| Awning Info | Power with Wind Sensor |
| Shower Type | Radius |
| VIN | W1X8E33Y2MN152264 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
View all
Murphy Bed Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


