Used 2022 Lance Lance Travel Trailers 2295 Travel Trailer
What Our Customers Are Saying
Everyone at RV Leaders & Camping Outlet was awesome! Great buying experience. If anyone is looking to buy a cool camper and wants a smooth buying process, this is the place to go! - Ryan
Blue Compass RV
Location: Wheat Ridge CO
Stock# UT420500
Location: Wheat Ridge CO
Stock# UT420500
Stock# UT420500
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2022 2295 Specifications
| Length | 27 ft |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft |
| Hitch Weight | 680 lbs |
| GVWR | 7000 lbs |
| Dry Weight | 4840 lbs |
| Cargo Capacity | 2160 lbs |
| Fresh Water Capacity | 45 gals |
| Grey Water Capacity | 45 gals |
| Black Water Capacity | 45 gals |
| VIN | 56YTT2226ML332155 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


