Used 2022 KZ Sportsmen Destination 364BH Travel Trailer
2022 364BH Features and Options
Standards
- 5/8" Tongue & Groove Plywood Floor
- 3/8" Fully Walk-On Roof Decking
- Awning w/Drip Rail & Spouts
- Tinted Windows
- Radius Entry Door
- Digital TV Antenna w/Booster
- Rear Bumper w/Sewer Hose Storage
- (4) Stabilizer Jacks
- Outside Shower
- 3-Burner Cooktop
- Range Hood w/12V Light & Exhaust Fan
- Microwave w/Turntable
- Oven
Options
- 15,000 BTU A/C IPO 13,500 BTU A/C
- 50 AMP Service w/2nd A/C Prep
- 2nd A/C (15,000 BTU)
- 30" Fireplace
- F/S Dinette Table & 4 Chairs IPO Dinette
- Theater Seating IPO Jackknife
What Our Customers Are Saying
Excellent experience. We arrived and Cory was waiting for us in the parking lot. He had the Alpha already set up for us to look at but was also willing to show us anything else we wanted to see. He was laid back and friendly and not pushy in any way. Everyone was super friendly. The store was cute and cozy and had a real nice family feel. It felt like the kind of place you'd like to work yourself - Christina
Arrowhead Camper Sales. Inc.
Location: Mayfield, KY
Stock# U11428
Location: Mayfield, KY
Stock# U11428
Interior Color: Almond, Walnut
Stock# U11428
Interior Color: Almond, Walnut
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2022 364BH Specifications
| Sleeps | 6 |
| Slides | 4 |
| Length | 41 ft |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 4 in |
| Int Height | 6 ft 10 in |
| Interior Color | Almond, Walnut |
| Hitch Weight | 1830 lbs |
| GVWR | 10460 lbs |
| Dry Weight | 9340 lbs |
| Cargo Capacity | 1120 lbs |
| Fresh Water Capacity | 40 gals |
| Grey Water Capacity | 64 gals |
| Black Water Capacity | 32 gals |
| Tire Size | 15" |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Size | 18 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight | 7510 lbs |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | Gas/Electric DSI |
| AC BTU | 13500 btu |
| TV Info | LR LED TV |
| Awning Info | 20' Power w/ LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Radius |
| Electrical Service | 30 amp |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


