Used 2022 Keystone RV Fuzion Impact Edition 359 Toy Hauler Fifth Wheel
Keystone Fuzion Impact Edition toy hauler 359 highlights:
- Bath and a Half
- Dual Entry
- Residential Queen Bed
- Electric Queen Bed
- U-Shaped Countertop
- Tandem-Axle
Whether you travel with friends or family to ride your toys, everyone will find the convenience of dual entry doors when coming and going, the double slides for more interior floor space, and the 10' separate garage area for your toys as well as a staging area, dining and place to sleep! The U-shaped kitchen countertop includes exclusive swing-out bar stools where the kids can eat their cereal each morning, plus there are three pantries for all the dry goods and snacks. The dual entry bath will create a front master suite that will feel just like home, and there is a convenient half bath in the garage that will be handy during the day and night. This fifth wheel also includes an LED TV and a fireplace, so rainy days can turn into cozy movie marathons!
With any Fuzion Impact Edition toy hauler, the robust construction gives you years of enjoyment and the unexpected conveniences and technology allow you to enjoy the indoors while exploring outdoors on a budget! Some standout features include the CNC sidewalls that are precision-routed to ensure the best possible seal around the windows, doors and slide boxes, the blade high-performance air flow system delivering an average of 20% more cooling power, and the 5k Interlock tie downs rated up to 5,000 lbs. each. The SolarFlex 200 delivers affordable, high quality solar energy and you can choose an option to upgrade if you like. While indoors, you will appreciate the full-extension ball bearing drawer guides, the pressed countertops, the hardwood cabinetry, the bedside outlets/USB to keep your electronics charged, and so much more providing comfort and convivence. Choose an easy-to-tow, value-minded and impactful Fuzion Impact Edition toy hauler travel trailer or toy hauler fifth wheel today!
Stopped in to look at options. Wonderful customer service, we were shown several different options to give us a good idea of what we liked and didnt like. Wish all lots were as attentive and helpful rather than pushing a big sale. Definitely will be back. - Lyncee
You Save: $7,000
Sale Price: $72,999
Stock# U-815515
| Sleeps | 8 |
| Slides | 2 |
| Length | 39 ft |
| Ext Height | 13 ft 1 in |
| Hitch Weight | 2880 lbs |
| Dry Weight | 12463 lbs |
| Cargo Capacity | 4417 lbs |
| Fresh Water Capacity | 94 gals |
| Grey Water Capacity | 88 gals |
| Black Water Capacity | 88 gals |
| Tire Size | ST235/80R16G |
| Furnace BTU | 40000 btu |
| Fuel Capacity | 30 gals |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | Gas/Electric |
| Refrigerator Size | 8 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight | 7000 lbs |
| Garage Size | 10 ft |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Type | On Demand |
| TV Info | LR LED TV |
| Awning Info | 20' Electric with Adjustable Arms, Auto Dump, LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Neo-Angled |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 4YDF1PT2XNF815515 |
Fuzion Impact Edition 359 Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


