Used 2022 Jayco Jay Flight SLX 7 184BS Travel Trailer
View all Jay Flight SLX 7 Floorplans
2022 184BS Features and Options
Looking for a compact camper for the family? The Jayco Jay Flight SLX might just be the one that you are looking for. It features a queen bed, bunk beds and a dinette that converts into a sleep space. The large dinette slides out for additional room.
Travel worry free with a complimentary year of RV Complete.
What Our Customers Are Saying
Randy and Tim helped us out. We needed some new batteries on our trip from Indianapolis to Bend, OR. Not only did they get us the batteries, when we needed a new connection made they drove us down to the local Napa and got us back. Also stayed open an hour past closing to make sure we were good. - Dan
Sale Price:
$14,995
Blue Compass RV
Location: Wheat Ridge CO
Stock# UT420557
Location: Wheat Ridge CO
Stock# UT420557
Stock# UT420557
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2022 184BS Specifications
| Length | 20 ft 8 in |
| Ext Width | 7 ft 1 in |
| Ext Height | 9 ft 5 in |
| Int Height | 6 ft 6 in |
| GVWR | 4500 lbs |
| Dry Weight | 3460 lbs |
| Cargo Capacity | 1040 lbs |
| Fresh Water Capacity | 20 gals |
| Grey Water Capacity | 20 gals |
| Black Water Capacity | 20 gals |
| Number of Awnings | 1 |
| VIN | 1UJBJ0AJ1N17B0115 |
For more information
Contact Us
Jay Flight SLX 7 184BS Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


