Used 2022 Jayco Jay Flight SLX 184BS Travel Trailer
Oxford store! CALL 256-459-4199 *NO HIDDEN FEES!
2022 184BS Features and Options
SUV Towable
2 Bunks
Dinette in the slide
Gas/Electric Frig
Power Awning
What Our Customers Are Saying
They went above and beyond to make a wonderful experience buying our camper. From sales to the guys doing the walk through to finance. I would highly recommend them to anyone. Very easy transaction. A+ rating in our book. Thank you for everything. - Jason
Contact us for price
Campers Unlimited
Location: Oxford, AL
Stock# C-103
Location: Oxford, AL
Stock# C-103
Stock# C-103
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2022 184BS Specifications
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Ext Width | 7 ft 1 in |
| Ext Height | 9 ft 6 in |
| GVWR | 4500 lbs |
| Dry Weight | 3696 lbs |
| Cargo Capacity | 804 lbs |
| Fresh Water Capacity | 20 gals |
| Grey Water Capacity | 19.9 gals |
| Black Water Capacity | 19.9 gals |
| Furnace BTU | 25000 btu |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | 3 |
| Refrigerator Size | 8 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | Gas/Electric |
| AC BTU | 13500 btu |
| Awning Info | Electric |
| Axle Count | 1 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 1UJBJ0AJ8N17B0810 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

