Used 2022 Jayco Jay Flight SLX 184BS Travel Trailer
Bunks, Queen Bed, Dinette Slide, Private Toilet/Tub & Shower - Campers Inn RV of Louisville 812-282-7718
2022 184BS Features and Options
What Our Customers Are Saying
After over 20 plus years we found Schieks RV, in Manitowoc and we are so glad we did, Tina was knowledgable and genuine you can tell she truly wants what is best for you and cares just like she would if buying a camper/fifth wheel for herself.
We met the service team when first looking at the fifth wheel and again at walk through making sure everything was set for us, explaining everything and - Allan
Price:
$15,995
You Save: $2,025
Sale Price: $13,970
You Save: $2,025
Sale Price: $13,970
Campers Inn
Location: Louisville KY
Stock# 101093A
Location: Louisville KY
Stock# 101093A
Stock# 101093A
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2022 184BS Specifications
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Length | 21 ft 8 in |
| Ext Width | 7 ft 1 in |
| Ext Height | 9 ft 5 in |
| Int Height | 6 ft 6 in |
| Hitch Weight | 395 lbs |
| GVWR | 4500 lbs |
| Dry Weight | 3460 lbs |
| Cargo Capacity | 1040 lbs |
| Fresh Water Capacity | 20 gals |
| Grey Water Capacity | 19.9 gals |
| Black Water Capacity | 19.9 gals |
| Tire Size | ST205/75R15D |
| Furnace BTU | 19000 btu |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Size | 6 cu ft |
| Cooktop Burners | 2 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | Gas/Electric DSI |
| AC BTU | 8000 btu |
| Awning Info | 10' Power with LED Lights |
| Axle Count | 1 |
| Number of LP Tanks | 1 |
| Shower Type | Tub/Shower Combo |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 1UJBJ0AJ3N17B1072 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


