Used 2022 Highland Ridge RV Open Range OT323RLS Travel Trailer
FREIGHT, PREP, DETAIL AND WALK-THROUGH INCLUDED! ALSO, NATIONAL SHIPPING AVAILABLE!
View all Open Range Floorplans
2022 OT323RLS Features and Options
2022 Highland Ridge Open Range travel trailer 323RLS highlights:
- Rear Living Area
- Theater Seats
- Free Standing Table/Chairs
- Kitchen Island
- Double Entry Bath
- 15' Power Awning
- 50 amp
- 2 AC's
- Washer/dryer prep
- Slide awning toppers
- Outdoor kitchen
- Huge 4 door fridge
- Power tongue jack
- Power stabilizers
- Fireplace
- Huge shower with seat
What Our Customers Are Saying
We purchased a camper from a private party and were looking to get setup for the 4th of July. The service department was able to take time and go over the ins and out of my new to me camper and also install a solar charging system. I can’t Express how grateful I am and when it comes time… I will not shop anywhere else for our next camper!!! - Thomas
Price:
$77,898
You Save: $34,899
Sale Price: $42,999
You Save: $34,899
Sale Price: $42,999
Recreation USA
Location: Longs-North Myrtle Beach, SC
Stock# 15372A
Location: Longs-North Myrtle Beach, SC
Stock# 15372A
Stock# 15372A
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2022 OT323RLS Specifications
| Sleeps | 4 |
| Slides | 3 |
| Length | 37 ft 10 in |
| Ext Width | 8 ft 4 in |
| Ext Height | 11 ft 9 in |
| Int Height | 7 ft |
| Hitch Weight | 1225 lbs |
| GVWR | 11400 lbs |
| Dry Weight | 8890 lbs |
| Cargo Capacity | 2510 lbs |
| Fresh Water Capacity | 43 gals |
| Grey Water Capacity | 114 gals |
| Black Water Capacity | 57 gals |
| Tire Size | ST235/80R16E |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | Stainless Steel |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | Quick Recovery Gas/Electric |
| AC BTU | 28500 btu |
| TV Info | LR 39" LED HDTV |
| Awning Info | 15' Power with LED Lighting |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 58TBH0BTXN3AG3115 |
For more information
Contact Us
Open Range OT323RLS Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


