Used 2022 Highland Ridge RV Mesa Ridge S-Lite ML262RL Travel Trailer
View all Mesa Ridge S-Lite Floorplans
2022 ML262RL Features and Options
Call for details.
What Our Customers Are Saying
The team here is awesome to work with. They went above and beyond to get us out the door even faster than usual. Service is great. Sales team is friendly and not pushy. Management and finance were great. This is a great place to purchase your RV from. - Christopher
Price:
$34,990
Western RV Country
Location: Edmonton - Leduc
Stock# 24U260PA
Location: Edmonton - Leduc
Stock# 24U260PA
Stock# 24U260PA
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2022 ML262RL Specifications
| Sleeps | 6 |
| Slides | 1 |
| Length | 31 ft 10 in |
| Ext Width | 8 ft 1 in |
| Ext Height | 10 ft 5 in |
| Int Height | 6 ft 9 in |
| Hitch Weight | 845 lbs |
| GVWR | 7250 lbs |
| Dry Weight | 5985 lbs |
| Cargo Capacity | 1265 lbs |
| Fresh Water Capacity | 45 gals |
| Grey Water Capacity | 29 gals |
| Black Water Capacity | 29 gals |
| Tire Size | ST205/75R14'D |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Size | 8 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| AC BTU | 15000 btu |
| TV Info | LR LED HDTV |
| Awning Info | 21' Power with LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| VIN | 58TBH0BPXN3ZR3052 |
For more information
Contact Us
Mesa Ridge S-Lite ML262RL Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


