Used 2022 Cruiser Shadow Cruiser 260RBS Travel Trailer
View all Shadow Cruiser Floorplans
2022 260RBS Features and Options
Large Slide, Rear Bath, Front Main Bedroom, Sleeps up to 6, Aluminum Frame, Fiberglass Exterior, Large Shower.
Loaded with useable features. Must see!
What Our Customers Are Saying
I give this dealership and all the employees there a five out of a five star rating. Everyone went above and beyond. They were so helpful with everything. I couldn't be happier with the service there! - Jon
Blue Compass RV
Location: Wheat Ridge CO
Stock# UT420370
Location: Wheat Ridge CO
Stock# UT420370
Stock# UT420370
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2022 260RBS Specifications
| Length | 31 ft |
| Ext Width | 8 ft 4 in |
| Ext Height | 11 ft |
| GVWR | 7878 lbs |
| Dry Weight | 6160 lbs |
| Cargo Capacity | 1686 lbs |
| Fresh Water Capacity | 44 gals |
| Grey Water Capacity | 60 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | Propane / Electric |
| AC BTU | 13500 btu |
| VIN | 5RXDB3125NN494439 |
For more information
Contact Us
Shadow Cruiser 260RBS Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


