Used 2022 Cortes Campers Cortes 17 Travel Trailer
2022 17 Features and Options
Call for details.
What Our Customers Are Saying
Great service, super friendly and very patient answering a hundred questions. Finance lady Christen was very helpful in getting us the best deal. All wonderful people, thank you all so much. - Tricia
Price:
$52,395
You Save: $12,800
Sale Price: $39,595
You Save: $12,800
Sale Price: $39,595
Bozeman Motors Inc. RV Center Montana
Location: Belgrade, MT
Stock# 22CT01
Location: Belgrade, MT
Stock# 22CT01
Exterior Color: DARK BLUE
Interior Color: WHITE
Stock# 22CT01
Exterior Color: DARK BLUE
Interior Color: WHITE
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2022 17 Specifications
| Sleeps | 2 |
| Length | 17 ft |
| Ext Width | 6 ft 8 in |
| Ext Height | 8 ft 11 in |
| Int Height | 6 ft 4 in |
| Interior Color | WHITE |
| Exterior Color | DARK BLUE |
| GVWR | 3500 lbs |
| Dry Weight | 2860 lbs |
| Fresh Water Capacity | 25 gals |
| Grey Water Capacity | 25 gals |
| Black Water Capacity | 15 gals |
| Tire Size | 205/75/15 |
| Furnace BTU | 14300 btu |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 8.0 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Axle Weight | 3500 lbs |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| Water Heater Capacity | 2.64 gal |
| AC BTU | 14500 btu |
| Number of LP Tanks | 2 |
| VIN | 4M9BC1712NE181001 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

