Used 2022 Alliance RV Paradigm 370FB Fifth Wheel
Large front Bath AND a Half Bath!!
View all Paradigm Floorplans
2022 370FB Features and Options
What Our Customers Are Saying
Our propane stopped working while on a trip from Kansas City to Alaska. I stopped at Eastside and they were very helpful. A Tech even took time to help me make sure I did need a new regulator. We were able to make the repair and get back on the road. - Mark
Sale Price:
$55,195
Royal RV Center
Location: Middlebury, IN
Stock# R200494
Location: Middlebury, IN
Stock# R200494
Stock# R200494
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2022 370FB Specifications
| Sleeps | 4 |
| Slides | 3 |
| Length | 40 ft 4 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 13 ft 4 in |
| Hitch Weight | 2623 lbs |
| GVWR | 16500 lbs |
| Dry Weight | 13687 lbs |
| Fresh Water Capacity | 98 gals |
| Grey Water Capacity | 106 gals |
| Black Water Capacity | 53 gals |
| Tire Size | 16" |
| Furnace BTU | 40000 btu |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Type | Gas/Electric |
| Refrigerator Size | 18 cu ft |
| Cooktop Burners | 4 |
| Shower Size | 61" x 30" |
| Number of Awnings | 2 |
| Axle Weight | 7000 lbs |
| LP Tank Capacity | 60 lbs |
| Water Heater Capacity | 12 gal |
| Water Heater Type | Gas/Electric |
| AC BTU | 40500 btu |
| TV Info | LR 50" Smart TV, BR Smart TV |
| Awning Info | Friction-Hinge Adjustable Solera with Manual Override and LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 7M5FP4122NB200494 |
For more information
Contact Us
Paradigm 370FB Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


