Used 2022 Airstream Interstate 24GT Motor Home Class B
MAXIMUM COMFORT IN MIND FEATURING AN EXTRA LARGE GALLEY -SPACIOUS SLEEPING QUARTERS ICONIC AIRSTREAM WITH FULL BODY KIT AND OVER 50 BEST-IN-CLASS STANDARD FEATURES, DRIVER ASSIST, AIR RIDE SUSPENSION AND HIGH-END INTERIOR FISNISHES CORIAN - ALLUMIMUM TRIM
2022 24GT Features and Options
Call for details.
What Our Customers Are Saying
Although they couldn’t help with the repair of my specific problem, they were willing to take the time to help me locate another dealer/repair shop in town who could. - Joseph
Sale Price:
$118,895
Vogt RV Centers
Location: Leisure RV Center of Greater Houston
Stock# LP318201B22
Location: Leisure RV Center of Greater Houston
Stock# LP318201B22
Chassis: MERCEDES-BENZ SPRINTER
Exterior Color: SILVER
Interior Color: DOVE
Stock# LP318201B22
Chassis: MERCEDES-BENZ SPRINTER
Exterior Color: SILVER
Interior Color: DOVE
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2022 24GT Specifications
| Sleeps | 2 |
| Length | 24 ft 6 in |
| Ext Width | 6 ft 8 in |
| Ext Height | 9 ft 7 in |
| Int Height | 6 ft 2 in |
| Interior Color | DOVE |
| Exterior Color | SILVER |
| Hitch Weight | 500 lbs |
| GVWR | 11030 lbs |
| Fresh Water Capacity | 23 gals |
| Grey Water Capacity | 24 gals |
| Black Water Capacity | 11 gals |
| Furnace BTU | 16000 btu |
| Generator | YES LP |
| Fuel Type | DIESEL |
| Miles | 35903 |
| Engine | MERCEDES-BENN 3.0 L V6 TURBO DIESEL |
| Chassis | MERCEDES-BENZ SPRINTER |
| Horsepower | 188 hp |
| Fuel Capacity | 24.5 gals |
| Wheelbase | 170 in |
| Available Beds | 1 |
| Torque | 325 ft-lb |
| Refrigerator Type | Refrigerator/Freezer |
| Refrigerator Size | 5 cu ft |
| Cooktop Burners | 2 |
| Shower Size | LARGE |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Type | CONTINOUS |
| AC BTU | 13500 btu |
| TV Info | LED SMART TV X 2 |
| Awning Info | ELECTRIC |
| Gross Combined Weight | 15250 lbs |
| Shower Type | Wet/Bath Shower |
| Electrical Service | 30 amp |
| Solar Wattage | 400 watts |
| VIN | W1X8ED3YLP318201 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

