Used 2022 Adventurer LP Class C Adventurer 23RB Motor Home Class C
2022 23RB Features and Options
The ALP Adventurer 23RB is a versatile Class C motorhome designed for comfort and convenience. With sleeping space for up to 6 and 6 seat belts, it’s perfect for family adventures. Key features include a rear bed, rear bathroom, bunk over cab, driver-side dinette, and passenger-side kitchen. Stay powered on the road with an ONAN generator and 100-watt solar panel. Experience the freedom of RV travel with this well-equipped, gas-powered motorhome.
What Our Customers Are Saying
They did a great job fixing my motor problem on my Bayliner, the boat tech was very knowledgeable and nice. - Dan
Fraserway RV
Location: Prince George, BC
Stock# 70404
Location: Prince George, BC
Stock# 70404
Stock# 70404
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2022 23RB Specifications
| Sleeps | 6 |
| Ext Width | 7 ft 6 in |
| Ext Height | 13 ft |
| GVWR | 12500 lbs |
| Dry Weight | 10370 lbs |
| Fuel Type | Gas |
| Miles | 49750 |
| VIN | 1FDWE3FN4MDC38136 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


