Used 2021 nuCamp RV TAB 320 Boondock M320 BOONDOCK Teardrop Trailer
The 2021 nuCamp TAG 320S Boondock isn’t just an RV — it’s your ticket to unplugged weekends!
nüCamp RV TAB 320 teardrop trailer S highlights:
- Wet Bath
- Expandable Split Bed
- Interior Kitchen
- Stainless Steel Sink
- Bluetooth Media Center
When you decide to take off, it is easy with this teardrop! You can explore the hillside or the valleys and sleep inside in total comfort on the U-Shaped seating that becomes your expandable full/split bed, whichever you choose to setup for the night. Your electronics will stay charged with the dual 110/USB ports, and your tummies will stay full using the galley kitchen amenities. There is a wet bath complete with a toilet, sink and shower to keep you refreshed, plus there is an exterior shower.
With any TAB 320 teardrop trailer by nüCamp RV, you will enjoy the iconic design and all the features from the outside to the inside! Some that stand out include the large diamond plate LP/battery storage on the front, the alloy wheels, the tongue mounted spare and the Nautilus water management system. The interior offers soft closed cabinetry, Cobblestone premium fabric, an air conditioner and many more comforts and conveniences. And if you enjoy taking the road less traveled, then you will certainly want to consider adding on the optional Boondock package. These optional features, like the aggressive off-road tires and the heavy-duty pitched axle, give you a leg up as you adventure throughout any rugged terrain.
What a great experience. Absolutely streamlined process of my trade in. I was in and out in just around an hour or so. The staff was super helpful. Cory gave me a walkthrough of my new unit, very knowledgeable staff. I highly recommend this group! - Alex
Stock# 111601A
Exterior Color: White
Interior Color: Light Grey
| Sleeps | 2 |
| Length | 15 ft 3 in |
| Ext Width | 6 ft 9 in |
| Ext Height | 8 ft |
| Int Height | 5 ft 9 in |
| Interior Color | Light Grey |
| Exterior Color | White |
| Hitch Weight | 212 lbs |
| Dry Weight | 2082 lbs |
| Cargo Capacity | 757 lbs |
| Fresh Water Capacity | 19 gals |
| Grey Water Capacity | 18 gals |
| Black Water Capacity | 5 gals |
| Tire Size | 205/75/15 |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 3.2 cu ft |
| Cooktop Burners | 2 |
| Axle Weight | 2900 lbs |
| LP Tank Capacity | 20 |
| Water Heater Type | Alde |
| TV Info | 19" TV |
| Axle Count | 1 |
| Number of LP Tanks | 1 |
| Shower Type | Wet/Bath Shower |
| Electrical Service | 30 amp |
| Solar Wattage | 380 watts |
| VIN | 57HTT15S3MS000611 |
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


