Used 2021 nuCamp RV T@B 320 Boondock Travel Trailer
Lightweight Couples Model
The TAB 320 teardrop camper is a compact and stylish travel trailer designed for adventure seekers. It features a retro teardrop shape that is aerodynamic and easy to tow.
This tiny camper offers comfortable living quarters with amenities such as a full-featured kitchenette, a roomy sleeping area, storage space, and even a bathroom!
The TAB 320 is famous among travelers seeking a cozy and convenient camping experience without sacrificing style and functionality. Its lighter-weight design makes it suitable for towing with a variety of vehicles, making it a versatile option for road trips and outdoor enthusiasts.
Absolutely amazing and so kind! We have a hybrid travel trailer and we were getting tossed around traveling from the Denver area to Miles City Mt. During the trip we had a mishap with an hidden and illplaced clearance bar that resulted in roof damage and antenna damage. We called them from Douglas, Wy to see if they could at least install an anti-sway system. They were ready for us the minute we pulled - Lindsay
You Save: $9,905
Sale Price: $29,995
Stock# T@B32
| Sleeps | 2 |
| Length | 15 ft 6 in |
| Ext Width | 6 ft 9 in |
| Ext Height | 8 ft |
| Int Height | 5 ft 9 in |
| Dry Weight | 2069 lbs |
| Fresh Water Capacity | 22 gals |
| Grey Water Capacity | 18 gals |
| Black Water Capacity | 5 gals |
| Tire Size | 235/75R15 |
| Axle Weight | 3000 lbs |
| Shower Type | Wet/Bath Shower |
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


