Used 2021 Northstar Northstar Pop-Up 600SS Truck Camper
Northstar Northstar Pop-Up 600SS truck camper highlights:
- Exterior Storage
- 3.7 Cu. Ft. Refrigerator
- Patio Lights
- Insulated Floor
Load up and start your next camping trip in this 600SS Northstar Pop-Up truck camper. This model is ideal for smaller trucks with a short/long bed. It features everything you need to whip up your best meals with the Dometic glass top two-burner stove top and the Dometic 3.7 cu. ft. refrigerator. The U-shaped dinette is the perfect place to enjoy your meals, play a card game or transform into an extra sleeping space. You will enjoy a bright atmosphere throughout your trip with the LED lighting and the pop out pass-through window. When you're ready to wind down your night, head to the front and relax on the front full-size bed with a gel memory/high density foam mattress to help give you a good night's rest!
In every Northstar Pop-Up, you will find a truck camper that is ready to hit the roads whenever you are! Each model features a kitchen full of amenities you will need to create your best meals including a Dometic 3.7 cu. ft. three-way refrigerator to keep your leftovers and perishables fresh. These campers were built so you can travel anytime of the year and still stay warm with the 12,000 BTU auto ignition furnace with a digital thermostat, as well as the hand fitted block foam insulation and insulated floors. You will enjoy the LED lighting not only throughout the inside, but also outside with the patio lights. The 6" gel memory/high density foam mattress will help give you a good night's rest so that you can be ready for any adventure!
I was having trouble with my BMPRO and we called Burton campers and shared what was going on then we were transferred to Easton. He understood our problem and was extremely helpful in helping me resolve our issues. Great customer service and support. We need more Eastons in the workplace we live in California and had to call Alabama to get the help we needed. Great job Easton
- Sandra
You Save: $4,000
Sale Price: $16,995
Stock# ACCK28836
| Sleeps | 3 |
| Length | 75 ft |
| Ext Width | 6 ft 5 in |
| Int Height | 6 ft 11 in |
| Fresh Water Capacity | 17 gals |
| Furnace BTU | 12000 btu |
| Refrigerator Type | Three Way |
| Refrigerator Size | 3.7 cu ft |
| Cooktop Burners | 2 |
| Floor Length | 6 ft 3 in |
| Center of Gravity Front | 22 in |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| Number of LP Tanks | 1 |
| Body Style | Pop-Up |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 1W9TC1006MW028836 |
Northstar Pop-Up 600SS Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


