Used 2021 Keystone RV Sprinter Limited 3670FLS Fifth Wheel
FREE DELIVERY & SETUP!!THIS BEAUTIFUL LIKE NEW 2021 KEYSTONE SPRINTER LIMITED 3670FLS SUITE IS A 5TH WHEEL LOADED WITH LUXURY!! 41 LONG. 4 SLIDES. UPSTAIRS FRONT LIVING WITH KING MASTER SUITE & A HUGE UPSTAIRS SLEEPING LOFT. BEAUTIFUL BATHROOM & CLOSET. WASHER/DRYER PREP. FRONT LARGE LIVING AREA WITH THEATER SEATING & UPGRADED SLEEPER SOFAS. ELECTRIC FIREPLACE & BIG 60" FLAT SCREEN TV. BEAUTIFUL KITCHEN with residential refrigerator, STAINLESS STEEL APPLIANCES, and LOTS OF CABINET STORAGE.FULLY ENCLOSED & HEATED UNDERBELLY. 4 SEASONS PACKAGE WITH UPGRADED INSULATION AND DUAL-PANE WINDOWS. DESIGNED FOR YEAR-ROUND COMFORT IN HOT OR COLD CLIMATES. TANKLESS HOT WATER.2 COLD A/C UNITS. 50AMP POWER. AUTO-LEVELING SYSTEM. HUGE BASEMENT STORAGE SOLID STEP ENTRY. DUAL AWNINGS WITH LED LIGHTS. LUXURY FEEL THROUGHOUT!!, OUTDOOR KITCHEN, UVW 11525 FACTORY SOLAR OUR PRICE: $43,995. WE HAVE MULTIPLE HIGH-END FIFTH WHEELS TO CHOOSE FROM!!We are located in KENNEDALE, TX. We show RVs 7 DAYS A WEEK BY APPOINTMENT. Call BRET 8178050067 or AMY 8176584633. FREE DELIVERY TO ALL 48 STATES.WE INSPECT & GO THROUGH ALL TRAILERS TO ENSURE OUR CUSTOMERS ARE 100% SATISFIED.¡SE HABLA ESPAÑOL!
Awesome experience. Shawn was great and super helpful, very knowledgeable and made things very easy and quick. - Christopher
Stock# 533325
Interior Color: Coastal Cottage, Urban
| Sleeps | 4 |
| Slides | 4 |
| Length | 40 ft 6 in |
| Ext Width | 8 ft 4 in |
| Ext Height | 13 ft 4 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Interior Color | Coastal Cottage, Urban |
| Hitch Weight | 2480 lbs |
| GVWR | 13950 lbs |
| Dry Weight | 11755 lbs |
| Cargo Capacity | 2245 lbs |
| Fresh Water Capacity | 81 gals |
| Grey Water Capacity | 102 gals |
| Black Water Capacity | 34 gals |
| Tire Size | ST235/80R16E |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Available Beds | 4 |
| Refrigerator Type | Stainless Steel RV |
| Refrigerator Size | 12 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | Gas/Electric DSI |
| AC BTU | 15000 btu |
| TV Info | LR 50" Pop-Up HDTV |
| Awning Info | 17' Electric w/LED Light Strip |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 50 amp |
Sprinter Limited 3670FLS Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


