Used 2021 Keystone RV Springdale 38BH Travel Trailer
LIKE NEW 2021 KEYSTONE SPRINGDALE 38BH FREE DELIVERY & SETUP!! SUPER CLEAN. IS A RV LOADED WITH LUXURY!! 39' LONG. 2 BEDROOMS, 2 XL SLIDES. 2 COLD A/C. KING MASTER SUITE. 4 FRONT BUNKS. DINETTE & A SLEEPER SOFAS. PRIVATE BEDROOM WITH CLOSET. LARGE LIVING AREA WITH THEATER SEATING & TRIFOLD SLEEPER SOFA. RESIDENTIAL KITCHEN, ELECTRIC FIREPLACE & BIG FLAT SCREEN TV. BEAUTIFUL KITCHEN with residential refrigerator, STAINLESS STEEL APPLIANCES, and LOTS OF CABINET STORAGE. 4 SEASONS PACKAGE WITH UPGRADED INSULATION. DESIGNED FOR YEAR-ROUND COMFORT IN HOT OR COLD CLIMATES. 2 COLD A/C UNITS. 50AMP POWER. OUTDOOR STORAGE. SOLID STEP ENTRY. DUAL AWNINGS WITH LED LIGHTS. LUXURY FEEL THROUGHOUT!! ONLY 8748 UVW. OUR PRICE: $25,995. WE HAVE MULTIPLE RV TO CHOOSE FROM!! We are located in KENNEDALE, TX. We show RVs 7 DAYS A WEEK BY APPOINTMENT. Call BRET 8178050067 or AMY 8176584633. FREE DELIVERY TO ALL 48 STATES. WE INSPECT & GO THROUGH ALL TRAILERS TO ENSURE OUR CUSTOMERS ARE 100% SATISFIED.¡SE HABLA ESPAÑOL!
I was working in Gillette for the day and had furnace issues , called and asked if they could help me out. They were very helpful and were able to fix it and get me on my way. This was all done in no time and without an appointment. Great experience - Von
Stock# 110552
Interior Color: Dusk, Ozark
| Sleeps | 10 |
| Slides | 2 |
| Length | 38 ft 11 in |
| Ext Height | 11 ft 4 in |
| Interior Color | Dusk, Ozark |
| Hitch Weight | 995 lbs |
| GVWR | 11350 lbs |
| Dry Weight | 8748 lbs |
| Cargo Capacity | 2407 lbs |
| Fresh Water Capacity | 56 gals |
| Grey Water Capacity | 69 gals |
| Black Water Capacity | 39 gals |
| Tire Size | ST225/75R15E |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Number Of Bunks | 3 |
| Available Beds | 6 |
| Refrigerator Type | Gas/Electric |
| Refrigerator Size | 6 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| LP Tank Capacity | 60 lbs |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | DSI Gas/Electric |
| AC BTU | 13500 btu |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Radius |
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


