Used 2021 Keystone RV Springdale 335BH Travel Trailer
FREIGHT, PREP, DETAIL AND WALK-THROUGH INCLUDED! ALSO, NATIONAL SHIPPING AVAILABLE!
2021 Keystone Springdale travel trailer 335BH highlights:
- Dual Entry
- Outdoor Kitchen
- Bunkhouse Suite
- Walk-In Pantry
- Full and Half Bath
Why Buy From Recreation USA?
· # 1 Travel trailer dealer on the Eastern Seaboard
· 4.7 Google rating
· 100+ years of customer service combined
· Veteran and military discounts to all those who served. We appreciate your service!
· No giant showroom, no corporate nonsense — just a small, family-owned crew that keeps things simple and prices low. Talented and trained service personnel to assist you with your parts and service needs.
· You get free prep, detail, and walk-throughs (in person or a video you can keep), no freight fees, and yep — we ship nationwide.
· 10+ Lenders to choose from. We realize life happens and you can count on us to do our best to help you with your situation. Customized payments
· And the buying process? Easy peasy. Like, “did I just buy a camper or order a pizza?” kind of seamless.
· Nationwide Delivery available
· Two locations to serve you better!
5031 Dick Pond Rd. Myrtle Beach SC 29588 843-215-1800
1801 Hwy 9 W, Longs SC 29568 843-756-1072
The team here is awesome to work with. They went above and beyond to get us out the door even faster than usual. Service is great. Sales team is friendly and not pushy. Management and finance were great. This is a great place to purchase your RV from. - Christopher
Stock# 14313A
| Sleeps | 8 |
| Slides | 1 |
| Length | 37 ft 9 in |
| Ext Height | 10 ft 11 in |
| Int Height | 6 ft 10 in |
| Hitch Weight | 1100 lbs |
| Dry Weight | 8069 lbs |
| Cargo Capacity | 3131 lbs |
| Fresh Water Capacity | 52 gals |
| Grey Water Capacity | 117 gals |
| Black Water Capacity | 69 gals |
| Tire Size | ST225/75R15E |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Number Of Bunks | 3 |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Size | 11 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | Gas/Electric DSI |
| AC BTU | 13500 btu |
| TV Info | LR LED TV |
| Awning Info | 16' Power with LED Light Strip |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 4YDT33523M3108856 |
Springdale 335BH Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


