Used 2021 Keystone RV Montana 3763BP Fifth Wheel
View all Montana Floorplans
2021 3763BP Features and Options
Call for details.
What Our Customers Are Saying
A lot of fun and friendly people work at this dealership and they took the stress out of the purchasing process. Our sales person was Kasey and my wife and I both loved her. She answered all our questions and was very straightforward about everything. I was also impressed with the candor of the two technicians they provided during the delivery process. They explained the camper to us and gave us a - Daniel
Pete's RV Center
Location: Foxborough, MA
Stock# 93646C
Location: Foxborough, MA
Stock# 93646C
Stock# 93646C
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2021 3763BP Specifications
| Sleeps | 6 |
| Slides | 5 |
| Length | 41 ft |
| Ext Height | 13 ft 4 in |
| Hitch Weight | 2980 lbs |
| Dry Weight | 14202 lbs |
| Cargo Capacity | 2778 lbs |
| Fresh Water Capacity | 66 gals |
| Grey Water Capacity | 88 gals |
| Black Water Capacity | 49 gals |
| Tire Size | 16" |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | Residential French Door |
| Refrigerator Size | 18 cu ft |
| Convection Cooking | Yes |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | 48" x 30" |
| Number of Awnings | 2 |
| Axle Weight | 7000 lbs |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Capacity | 12 gal |
| Water Heater Type | DSI Gas/Electric |
| AC BTU | 30000 btu |
| TV Info | LR 50" LED HDTV, BR 32" LED HDTV |
| Awning Info | 11' & 17' Electric with LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Shower w/Seat |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 4YDF37626M4702144 |
For more information
Contact Us
Montana 3763BP Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


