Used 2021 Keystone RV Coleman Lantern 274BH Travel Trailer
Dutchmen Coleman Lantern LT Series travel trailer 274BH highlights:
- Double-Size Bunks
- Vinyl Flooring
- Bluetooth Stereo
- Pass-Through Storage
- Solid Entry Step
Don't let memorable and adventurous getaways pass you by! Grab this Coleman Lantern LT Series travel trailer and set out on your next great expedition. The full bathroom with its skylight will come in handy for your morning routines, and the full kitchen will give you an opportunity to make warm meals for the group. You will be amazed by the amount of sleeping choices this trailer has, enough to sleep up to eight people comfortably. The bunks will be the kids favorite, and the walk-around queen bed will be a nice oasis at night, plus the furniture doubles as sleeping space.
You will find a durable, long lasting travel trailer with any one of these Coleman Lantern LT's by Dutchmen RV! The roof structure consists of an EPDM roof, 3/8" decking, fiberglass insulation, and a Lauan interior panel. The insulated structure will keep the warmth in and the cold out with a metal exterior panel and a wood frame with R7 thermal insulation. You will also stay cool on those hot summer days with a superior A/C cooling system too. The Coleman Lantern LT package and Technology package come mandatory so customizing your unit will be easy. The hardest decision you will have to make is where to go!
Our journey with RV Leaders has been nothing short of exceptional, from the expansive inventory to the unparalleled customer service that truly set them apart. The range of RVs available was impressive, catering to every possible need and preference one could imagine. - Maria
You Save: $11,645
Sale Price: $15,995
Stock# 103125A
| Sleeps | 8 |
| Length | 28 ft 6 in |
| Ext Height | 10 ft 4 in |
| Hitch Weight | 570 lbs |
| Dry Weight | 4691 lbs |
| Cargo Capacity | 2909 lbs |
| Fresh Water Capacity | 52 gals |
| Grey Water Capacity | 42 gals |
| Black Water Capacity | 42 gals |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Size | 7 cu ft |
| Cooktop Burners | 2 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | Gas |
| Awning Info | 14' Power with LED Light |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 1 |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 4YDT27421MH933258 |
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


