Used 2021 Keystone RV Bullet 1700BH Travel Trailer
NICE RV WITH BUNKBEDS
2021 1700BH Features and Options
Call for details.
What Our Customers Are Saying
I was having trouble with my BMPRO and we called Burton campers and shared what was going on then we were transferred to Easton. He understood our problem and was extremely helpful in helping me resolve our issues. Great customer service and support. We need more Eastons in the workplace we live in California and had to call Alabama to get the help we needed. Great job Easton
- Sandra
Price:
$17,850
You Save: $1,355
Sale Price: $16,495
You Save: $1,355
Sale Price: $16,495
Campers Inn
Location: Jacksonville FL
Stock# 102038A
Location: Jacksonville FL
Stock# 102038A
Stock# 102038A
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2021 1700BH Specifications
| Sleeps | 6 |
| Length | 23 ft 9 in |
| Int Height | 6 ft |
| Hitch Weight | 375 lbs |
| GVWR | 4700 lbs |
| Dry Weight | 3377 lbs |
| Fresh Water Capacity | 43 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Tire Size | 225/75R/ 15D |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Available Beds | 3 |
| Cooktop Burners | 3 |
| LP Tank Capacity | 6 |
| AC BTU | 15000 btu |
| Axle Count | 1 |
| VIN | 4YDT17017MT431903 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


