Used 2021 Gulf Stream RV Enlighten 25BH Travel Trailer
Gulf Stream Enlighten Limited Edition travel trailer 25BH highlights:
- Double Door Refrigerator
- Full Bath
- Outside Storage
- Front Private Bedroom
If you've been looking for the perfect family-friendly travel trailer, this is the one! There are double-size bunks for the kids, and a queen bed in the front private bedroom for you and your spouse. Prepare meals in a snap on the two burner cooktop, or use the convenient microwave oven. Your crew can gather around the U-shaped dinette slide out before heading out for the day. And the full bath will be waiting for you when you return to clean up!
The lightweight Envision Limited Edition travel trailers by Gulf Stream RV will fit your family's budget and lifestyle perfectly! Each model includes an LED pass-through storage light to easily pack your gear, four manual stabilizer jacks, plus optional electric stabilizer jacks to make setting up even easier. There are radius compartment doors in the kitchen, along with a two burner gas cooktop. And you can choose the optional three burner range with an oven if you want more cooking space. These models include many convenient amenities, such as a bath skylight to let natural light in, an electric awning with LED lights, a Bluetooth home theater with speakers, and more!
Did not buy today, but I will be back! Shawn showed me what I asked to see and walked me through what might fit my needs. I am coming back when I'm ready to buy. Best prices on 2025 units. - Paul
Stock# 1460
| Sleeps | 4 |
| Length | 26 ft 7 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 4 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| GVWR | 7500 lbs |
| Dry Weight | 3899 lbs |
| Fresh Water Capacity | 23 gals |
| Grey Water Capacity | 36 gals |
| Black Water Capacity | 36 gals |
| Available Beds | Queen |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| Water Heater Type | Tankless On Demand |
| Awning Info | Power |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 1NL1G2725M6005792 |
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


