Used 2021 Grand River RV Grand River 267BH Travel Trailer
Super towable unit — ideal for half-tons or even some SUVs.
2021 267BH Features and Options
Size & Weights
-
Overall length: ~26’–26’7”
-
Dry weight: ~3,900–4,200 lbs
-
Hitch weight: ~500 lbs
Sleeping & Layout
-
Sleeps: 6–8 people
-
Front queen bed
-
Double-over-double bunks
-
Dinette conversion
Kitchen & Interior Features
-
2-burner stove + microwave
-
Fridge/freezer
-
Dinette seating
-
Bathroom with shower + toilet
-
Roof A/C + furnace
Exterior / Build
-
Power awning
-
Stabilizer jacks
-
Compact 8’ width
What Our Customers Are Saying
RV Leaders got my attention with their website showing the best price anywhere. They followed up with impressively responsive correspondence. Everyone there was very knowledgeable, enthusiastic, and personable. I highly recommend RV Leaders & Camping Outlet. - Jim
Price:
$25,999
You Save: $4,004
Sale Price: $21,995
You Save: $4,004
Sale Price: $21,995
Leisure Days RV
Location: Ottawa, ON
Stock# OC1476AAA
Location: Ottawa, ON
Stock# OC1476AAA
Stock# OC1476AAA
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2021 267BH Specifications
| Sleeps | 8 |
| Length | 29 ft 3 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Hitch Weight | 550 lbs |
| GVWR | 6000 lbs |
| Dry Weight | 4290 lbs |
| Fresh Water Capacity | 45 gals |
| Grey Water Capacity | 25 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 40 |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | gas/electric |
| Awning Info | Electric |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 30 amp |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

