Used 2021 Grand Design Transcend Xplor 265BH Travel Trailer
View all Transcend Xplor Floorplans
2021 265BH Features and Options
2021 GRAND DESIGN TRANCENDE XPLOR 265BH
What Our Customers Are Saying
They went above and beyond to make a wonderful experience buying our camper. From sales to the guys doing the walk through to finance. I would highly recommend them to anyone. Very easy transaction. A+ rating in our book. Thank you for everything. - Jason
Price:
$25,493
You Save: $8,494
Sale Price: $16,999
You Save: $8,494
Sale Price: $16,999
Ron Hoover RV & Marine Centers
Location: Amarillo
Stock# 95557
Location: Amarillo
Stock# 95557
Stock# 95557
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2021 265BH Specifications
| Sleeps | 9 |
| Slides | 1 |
| Length | 32 ft 9 in |
| Ext Height | 11 ft 1 in |
| Int Height | 6 ft 6 in |
| Hitch Weight | 658 lbs |
| GVWR | 7995 lbs |
| Dry Weight | 6327 lbs |
| Fresh Water Capacity | 62 gals |
| Grey Water Capacity | 78 gals |
| Black Water Capacity | 39 gals |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | Double Door 12V |
| Refrigerator Size | 8 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | DSI Quick Recovery |
| AC BTU | 13500 btu |
| Awning Info | 16' Power |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Walk-In Shower |
| VIN | 573TT3322M8812855 |
For more information
Contact Us
Transcend Xplor 265BH Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


