Used 2021 Grand Design Reflection 31MB Fifth Wheel
View all Reflection Floorplans
2021 31MB Features and Options
New Tires in 2025
Reese Goosebox
Garage Kept
2 A/Cs
What Our Customers Are Saying
I give this dealership and all the employees there a five out of a five star rating. Everyone went above and beyond. They were so helpful with everything. I couldn't be happier with the service there! - Jon
Arrowhead Camper Sales. Inc.
Location: Mayfield, KY
Stock# U08535
Location: Mayfield, KY
Stock# U08535
Interior Color: Pebble
Stock# U08535
Interior Color: Pebble
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2021 31MB Specifications
| Sleeps | 6 |
| Slides | 3 |
| Length | 36 ft 2 in |
| Ext Height | 12 ft 3 in |
| Interior Color | Pebble |
| Hitch Weight | 1834 lbs |
| GVWR | 11995 lbs |
| Dry Weight | 9778 lbs |
| Fresh Water Capacity | 80 gals |
| Grey Water Capacity | 75 gals |
| Black Water Capacity | 43 gals |
| Furnace BTU | 40000 btu |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Size | 8 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | Quick Recovery |
| AC BTU | 15000 btu |
| TV Info | LR 40" HD LED TV on Swing Arm |
| Awning Info | 18' Electric w/LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 50 amp |
For more information
Contact Us
Reflection 31MB Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


