Used 2021 Forest River RV Cherokee Wolf Pack 25PACK12+ Toy Hauler Travel Trailer
2021 25PACK12+ Features and Options
Forest River Cherokee Wolf Pack toy hauler 25PACK12+ highlights:
  • Single Slide
  • 12' Separate Garage
  • U-Shaped Dinette
  • Walk-Through Bath
  • Dual Entry
  • 40" Dinette Storage Drawers
The versatile Cherokee Wolf Pack toy haulers are ready for all your excursions! Each model includes a true high gloss gel coat, a 102" wide body design, and a forced air heated underbelly and enclosed holding tanks so you can camp year around. You will enjoy hassle-free features such as, the in cab tire pressure monitor system, the Happijac bed lift system, and the 100 gallon fresh water capacity. Each model includes a shower skylight, LED interior/exterior lights, Zebra shades in the living area, and a black stainless steel farm sink for that added touch-of-home. The fifth wheels include stabilizer jacks, a second 15K A/C unit in the bedroom, and 50 Amp service. You will appreciate 30 Amp service in the travel trailers, a power tongue jack, and ramp door cables. These toy haulers also include USB charging stations to keep all your gadgets charged and ready to go, premium Teddy Bear bunk mats for comfortability, and a reverse activated light and backup camera for easy loading and unloading!
What Our Customers Are Saying
Great Service
Optimum RV
Location: PA, Philadelphia
Stock# CBR7550
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
RV ID: 3611593#
(enter this ID if prompted)
2021 25PACK12+ Specifications
Sleeps 8
Slides 1
Length 37 ft 7 in
Ext Width 8 ft 6 in
Ext Height 12 ft 5 in
Hitch Weight 1142 lbs
GVWR 11342 lbs
Dry Weight 8646 lbs
Cargo Capacity 2696 lbs
Fresh Water Capacity 100 gals
Grey Water Capacity 38 gals
Black Water Capacity 38 gals
Furnace BTU 35000 btu
Fuel Capacity 30 gals
Number Of Bunks 1
Available Beds King
Refrigerator Type 12V