Used 2021 Eclipse Attitude Limited 21SA-LE Toy Hauler Travel Trailer
Eclipse Attitude Limited 21SA-LE toy hauler highlights:
- 14' 2" Cargo
- Full Bathroom
- Front Private Bedroom
- Corrugated Thermal Siding
You have everything you could need to have a good camping trip in this toy hauler! The full bathroom has a neo-angled shower for you to rinse the mud out of your hair after hitting the trails. A queen bed up front has a shelf above it and a wardrobe at the foot to keep your clothes looking nice, and you can also choose to add the optional electric bed to the rear above the opposing sofas for more guests to tag along. The kitchen has a range/oven with a range hood for you to prepare delicious home cooked meals and a large double door refrigerator to store any leftovers, as well as a microwave to enjoy them once again.
Easily haul your toys to your favorite destinations in any one of these Eclipse Attitude Limited travel trailer toy haulers! You are getting a quality built toy hauler with a sturdy construction consisting of a powder coated I-beam chassis with Z-style outriggers, a decked walk-on roof, a front laminated fiberglass, and heavy duty axles with Zerk fittings and self-adjusting brakes. The Hi Def 3M graphics will turn heads at the campsite and extra large tinted windows prevent them from seeing clearly inside your unit. A 3,000 lb. rating 7' clean grip lined ramp door makes it easy to load up your toys and once they are inside you can use the 2,500 lb. rating tie downs to securely fasten them. Come find your model today!
Our journey with RV Leaders has been nothing short of exceptional, from the expansive inventory to the unparalleled customer service that truly set them apart. The range of RVs available was impressive, catering to every possible need and preference one could imagine. - Maria
Stock# 22791C
| Sleeps | 6 |
| Length | 28 ft 10 in |
| Ext Height | 11 ft 11 in |
| Hitch Weight | 666 lbs |
| GVWR | 9900 lbs |
| Dry Weight | 6026 lbs |
| Fresh Water Capacity | 100 gals |
| Grey Water Capacity | 50 gals |
| Black Water Capacity | 50 gals |
| Tire Size | 15" |
| Furnace BTU | 18000 btu |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | Double Door |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight | 5360 lbs |
| Garage Size | 14 ft 2 in |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | DSI w/Quick Recovery |
| AC BTU | 13500 btu |
| Awning Info | Electric |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Neo-Angled |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 5LZBE2126MR018951 |
Attitude Limited 21SA-LE Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


