Used 2021 EAST TO WEST Della Terra 323QB Travel Trailer
SUPER CLEAN 2021 FOREST RIVER EAST TO WEST DELLA TERRA 323QB FREE DELIVERY & SETUP!! IS A RV LOADED WITH LUXURY!! 38' LONG. XL KING BEDROOM, 3 XL SLIDES. 2 COLD A/C. KING MASTER SUITE. HUGE REAR BUNKROOM. DINETTE & A XL KING SLEEPER SOFA. PRIVATE BEDROOM WITH OUTDOOR KITCHEN. LARGE LIVING AREA WITH THEATER SEATING & TRIFOLD SLEEPER SOFA. RESIDENTIAL KITCHEN, ELECTRIC FIREPLACE & BIG FLAT SCREEN TV. BEAUTIFUL KITCHEN with residential refrigerator, STAINLESS STEEL APPLIANCES, and LOTS OF CABINET STORAGE. 4 SEASONS PACKAGE WITH UPGRADED INSULATION. DESIGNED FOR YEAR-ROUND COMFORT IN HOT OR COLD CLIMATES. COLD A/C. 50AMP POWER. OUTDOOR STORAGE. SOLID STEP ENTRY. DUAL AWNINGS WITH LED LIGHTS. LUXURY FEEL THROUGHOUT!! ONLY 8747 UVW. OUR PRICE: $27,995. WE HAVE MULTIPLE RV TO CHOOSE FROM!! We are located in KENNEDALE, TX. We show RVs 7 DAYS A WEEK BY APPOINTMENT. Call BRET 8178050067 or AMY 8176584633. FREE DELIVERY TO ALL 48 STATES. WE INSPECT & GO THROUGH ALL TRAILERS TO ENSURE OUR CUSTOMERS ARE 100% SATISFIED.¡SE HABLA ESPAÑOL!
Excellent service and kid environment! Christine was exceptionally great! I recommend these folks if you're looking to buy an RV!!!! - Jason
Stock# 004554
| Sleeps | 8 |
| Slides | 3 |
| Length | 37 ft 5 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 3 in |
| Int Height | 6 ft 9 in |
| Hitch Weight | 896 lbs |
| Dry Weight | 8745 lbs |
| Cargo Capacity | 2351 lbs |
| Fresh Water Capacity | 55 gals |
| Grey Water Capacity | 60 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Number Of Bunks | 4 |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Type | Stainless Steel |
| Refrigerator Size | 10 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| AC BTU | 15000 btu |
| Awning Info | 15' Electric with LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Tub/Shower Combo |
Della Terra 323QB Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


