Used 2021 Coachmen RV Freedom Express Liberty Edition 320BHDSLE Travel Trailer
JUST ARRIVED! TRIPLE SLIDE BUNKHOUSE!
2021 320BHDSLE Features and Options
Call for details.
What Our Customers Are Saying
Although they couldn’t help with the repair of my specific problem, they were willing to take the time to help me locate another dealer/repair shop in town who could. - Joseph
Price:
$49,990
Western RV Country
Location: Edmonton - Leduc
Stock# 26U081P
Location: Edmonton - Leduc
Stock# 26U081P
Stock# 26U081P
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2021 320BHDSLE Specifications
| Sleeps | 8 |
| Slides | 3 |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 3 in |
| Int Height | 6 ft 9 in |
| Hitch Weight | 879 lbs |
| GVWR | 10500 lbs |
| Dry Weight | 7952 lbs |
| Cargo Capacity | 2548 lbs |
| Fresh Water Capacity | 50 gals |
| Grey Water Capacity | 70 gals |
| Black Water Capacity | 35 gals |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | Double Door |
| Refrigerator Size | 8 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | 32" |
| Number of Awnings | 1 |
| AC BTU | 15000 btu |
| TV Info | LR LED TV |
| Awning Info | 20' Power w/ LED Light Strip |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Radius |
| VIN | 5ZT2FEXB5NW021750 |
For more information
Contact Us
Freedom Express Liberty Edition 320BHDSLE Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


