Used 2021 Coachmen RV Clipper 806XLS POPUP Travel Trailer
2021 806XLS POPUP Features and Options
Call for details.
What Our Customers Are Saying
RV Leaders got my attention with their website showing the best price anywhere. They followed up with impressively responsive correspondence. Everyone there was very knowledgeable, enthusiastic, and personable. I highly recommend RV Leaders & Camping Outlet. - Jim
Price:
$9,999
You Save: $2,000
Sale Price: $7,999
You Save: $2,000
Sale Price: $7,999
Sherwood Auto & Campers Sales
Location: Hillsboro, OH
Stock# 019257
Location: Hillsboro, OH
Stock# 019257
Stock# 019257
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2021 806XLS POPUP Specifications
| Sleeps | 6 |
| Length | 17 ft 9 in |
| Ext Width | 7 ft |
| Int Height | 12 ft 10 in |
| Hitch Weight | 167 lbs |
| GVWR | 2897 lbs |
| Dry Weight | 1642 lbs |
| Fresh Water Capacity | 16 gals |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Available Beds | 2 |
| Cooktop Burners | 1 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | Gas/Electric |
| AC BTU | 13500 btu |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 5ZT1CPAC3M5019257 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

